sypialnie i koszule nocne

Fragment rozdziału pierwszego

sypialnie i koszule nocne :: modelka1

Sypialnia jest jednocześnie jednym z najbardziej odpowiednich miejsc do pokazania bielizny, a z drugiej strony jednym z bardziej obciążonych emocjami. Jest to miejsce niewinne, ponieważ każdy rozbiera się wieczorem, śpi, a następnie ubiera rano. Jest naładowane emocjami, ponieważ rzadko istnieją świadkowie tych niewinnych czynności, jeśli rzeczywiście są one takie.

sypialnie i koszule nocne :: plan zdjęcia

W rozdziale tym zaprezentowano całą gamę możliwości. Są tutaj w najwyższym stopniu niewinne zdjęcia, jak fotografia Julii Martinez „Poranne światło" (mimo iż sam akt fotografowania dodaje wymiar voyeryzmu) oraz zdjęcia przepełnione erotyką, jak fotografia Giinthera Uttendorfera "Afrodyta". Są także zdjęcia znajdujące się między tymi dwoma biegunami, jak np. fotografia Roda Ashforda „ Dziewczyna na kanapie", przypominająca dawno miniony "wiek niewinności" czy też zdjęcie Raya Kirby'ego "Klęcząca dziewczyna", zwracające się ku czasom współczesnym.

sypialnie i koszule nocne :: modelka2

Podobnie zastosowane przez fotografów oświetlenie zmienia się od całkowicie kontrolowanego oświetlenia studyjnego do naturalnego światła dziennego. Z pewnością jest duża przepaść między zdjęciem amatorskim a tym co może przekazać doświadczony fotograf, zachowując pozory naturalności; fill-in flesz i starannie rozmieszczone ekrany rozpraszające zmieniają zdecydowanie zdjęcie. Należy też zwrócić uwagę na istnienie różnych typów bielizny nocnej, jedne są zaprojektowane wyłącznie do snu, podczas gdy inne zostały zaprojektowane mając na uwadze inne przyjemności. Dopasowanie stylu bielizny do stylu i klimatu fotografii jest sprawą najważniejszą.

i-ksiazka.pl © 2006